Leadership Slidell Graduates

Class of 1991

Class of 1992

Alton Rock, Jr.

Belinda Levy

Bruce Clement

Don Williams

Gil Ganucheau

Ira Pitfield

Janet Battles

Jean Benton

Jo Ann Dugas

Joan Archer

John Case

Johnny Terrell

Joseph Charbonnet

Joyce Haun

Judy Green

Kim Harbison

Lionel Hicks

Robert Johnson

Ron Martinez

Sandy McPeek

Taylor Patrick

Tom Babbit

Class of 1997

Adrian Innerarity

Aldrin Eden

Arthur "Ron" Peterson

Charles L. Truax

Damian K. Soileau

Georgia G. Rasmussen

Jim Lamz

Kevin Davis

Laura Decker

Lloyd, E. Vivien, Jr.

Mary Christopher

Mary Kissling

Michael G. Rasmussen

Michael G. Tate

Rebecca A. Taylor

Richard B. Van Sandt

Robert Jones, Jr.

Rosalie Black

Wilbert Williams, Jr.

Class of 1998

Bill Pappas

Carmen Johnson

Connie Warner

Jim Hoying

John Lamarque

Katherine Benson

Keith Green

Kellie Osbon

Kurt Bozant

Lloyd Labatut

Michelle Gibbs

Michelle Pichon

Nick Cenci

Raymond Brinson

Rick Ray

Susan M. Scrivano

 

Anna Laura Stuart

Brenda L. Case

Bruce A. Martin

Denise M. Bryant

Elaine M. Colbert

James T. McAllister

Janis R. Barron

Juli B. Guillot

Kenneth J. Buttone

Lee Stone

Mary K. Bellisario

Mary W. Speed

Richard M. Gunther

Robert R Young

Timothy M. Smith

Class of 1993

David D. Martin

Donald G. Redman

Georgia L. Nelson

Jana D. Strickland

Julie Tolis

Kevin T. Caswell

Lenora G. Darmas

Lydia A. Roper

Mark A. Myers

Marti J. Livaudais

Martin B. Oramous

Pearl A. Williams

Phillip A. Clendenin

Rebecca A. Reeves

Rebecca H. King

Rodney W. Pasch

Ronald Randolph

Stephanie G. Schedler

Steven W. Collins

Terry L. Heffern

Vernell A. Guillot

Class of 1999

Brian McMahon

Cassandra McClain

Christopher Freeman

Darrell Smith

David Reed

Douglas Welch

George Foozer

Guy Dussouy

Jalicia Parker

Jenette Gordan

Jody Palmer

John Poteet

Joseph “Scott” Chotin

Kelly Haggar

Linda Gill

Linda Perigoni

Mary Helen Duke

Patricia “Ann” Heine

Paul Trotter

Sean Burkes

Suzette Archie

Vicki O’Flynn

Class of 1994

Alan R. Cason

Barry G. Winters

Charles "Graf" Weller, III

Diane B. Hartung

Franklin D. Hoyt

Frederick C. Danforth

Grace Marshall

Helen Celestine

Joseph A. Bolden, Jr.

Lana Vandenberg

LaVerne Kilgore

Lydia J. Alford

Marjorie A. Ranson

Martin Bruno

Melanie M. Morrison

Nancy L. Wood

Class of 2000

Andrea Clark-Bernard

Bonnie Bicocchi

Brett A. Buchanan

David Berbert

Elsie A. Faciane-Small

Eugene Wellington

Gary F. Wadge

John W. Spencer

Mary Ellen Kilanowski

Mary Louise Toti

Peter H. Hanson

Richard Goodly

Shirleen H. Carter

Susan B. Rountree

Tara McManus

Theadore “Ted” Mason

Theresa J. Risley

William P. Smith, Jr.

Class of 1995

Andy Prude

Angie Legnon

Bette Meisch

Brenda Compter

David Brauner

David Cry

David Martin, III

Davis June Green

Delvin Hector

Donald Bryan

Emile Lombard

Freddie Douglas

Gwendolyn Clement

James Michalik

John Rosche

John Turner

Jonathan Schultz

Maria Goodson

Nancy Barthlemy

Paige Pankow

Pamela Cockerham

Sue Stoltz

Walter Parker

Class of 2001

Al Hamauei

Angela Cox

Bob Golding

Brenda Bertus

Calvin Green

Dewey Garrett

Glenn Guerra

Jack Rowley

James “Jim” Borchert

James “Rip” Stoltz

Jan Butler

Jeanne Buffat

Jim LeBlanc

Kathleen Farve

Katrina Welch

Luke Traylor

Mark Clutter

Mark Lombard

Mark Reis

Michael Kliebert

Pete Thomas

Randy Humphrey

Robert “Bob” Baker

Sam Caruso, Jr.

Shelley D’Antoni

Son Nguyen

Class of 1996

Calcote “Cal” Simpson

Carmen Ramirez-Pagan

Casey Buras

Cathy Maher

Charlotte Champagne

Chris Abney

Donald “Don” Cottrill

Edward (Ed) Massett

Elwood “Jimmy” DeJean

Heidi Hillery Cheek

Howard Faciane

Kathryn (Kathy) Moore

Kendra Toney

Mark Craig

Michele Miller

Randy Stuart

Richard (Kern) Witcher

Susan (Sue) Prude

Susan Dupuis

Wayne Thibodeaux

Class of 2002

Andrew Mannich

Ann Smith

Audrey B. Baker

Barbara Pellegrini

Carlos D. Yingst Jr.

Cynthia D. Minton

Denise C. Jobe

Eric Oleson

Gary Rhoades

Glenda D. Ve’lez

Jan S. Kirk

Janet V. Guerra

John E. Smith

Laura Zaidain-Mcarther

Lee W. Balinas

Lisa Fandal-Hart

Matthew Hamauei

Michael A. Sevante

Sandra L. Davis

Sherri Johnston

Sylvia M. Vasquez

Tara F. Picou

Todd M. Whalley

Traci Blackburn

Class of 2003

Bondilyn J. Jolly

Charles “Chuck” Dammon

Elsie P. Burkhalter

George G. “Greg” Cromer

Gregory L. “Greg” Olivier

Harvey C. Troutman

James “Don” O’Bryan

Joe DiGiovanni

Joseph P. “Jody” Riviere

Mark E. Ford

Meldoy W. Martindale

Nancy J.C. Nelson

Patrick E. Scheuermann

Rick A. Pence

Scott R. Burke

Steven D. Dixon

Suzette M. Tabor

Tammy Mitchell

Victoria A. Magas

Class of 2004

Brenda L. Cosse’

Bryan B. Fassbender

Carl J. Fredericks

Clarence W. Powell

D’Andrea V. Chatman

Daniel J. Ferrari

David Mannella

Jay F. Hebert

Jeanne M. Reeves, DDS

Joe W. Snell

John A. Cecconi

Karen M. Becnel

Robert Eitel

Robert J. Delaney, III

Rodney Hart

Class of 2005

Alicia Irmscher

Bradley Hassert

Bruce Farner

Cari Wellington

David Andersen

Diane Trembly

Eleanor Cumbo

Greg Eisman

John Remond

Joseph Harvin

Kathleen Busco

Kenneth Thompson

Kevin Pearson

Larry Hess

Larry Walker

Laura Martin

Lori Baltrukevich

Lorraine Lynch

Mike Rich

Nuruh Sempasa

Paul Mullins

Pete Cavignac

Robert Hawley

Stacey P. Klees

Sylvia Black

William Frey

Wynn Williams

Class of 2006

No Class Due to

Hurricane Katrina

Class of 2007

Alan E. Hodges

Chris A. Kaufmann

Corey D. Johnson

Coylean C. Gilmore

David Goodson

David O. Hursey

Deanna J. Hamilton-Lamz

Dena L. Lopez

J. William “Bill” Newton

John C. Giangrosso

John N. Williams

John P. O’Neil

Kriston McLaren

Larry W. Laughlin

Lori M. Pausina

Louis A. Sandoz, III

Michael C. Kilanowski, Jr.

Michael J. Campbell

Paula R. Thompson

Rachel Z. Jones

Raymond B. Williams, Jr.

Rhonda T. Clark

Robert C. Brandt

Wharton N. Muller, III

SESSION SPONSORS


MEAL SPONSORS

FRIENDS OF LEADERSHIP

  • John and Brenda Case

  • East St. Tammany Chamber of Commerce

  • Charles Klepfer

  • Bill and Sharron Newton

  • Michele Bond

  • S. Michele Blanchard

  • Alex Carollo

ANNUAL PRESENTING

SPONSOR

COMMUNITY TRUSTEE SPONSOR

Airey Blanchard

Law Office

Leadership Northshore

P.O. Box 2904

Slidell, LA 70459

Phone: (985) 768-9015

Email: Leaders@LeadershipNorthshore.com

Leadership Northshore Alumni Association

P.O. Box 1292

Slidell, LA 70459-1292

Phone: (850) 261.9846

Email: Alumni@LeadershipNorthshore.com

© 2023 by Leadership Northshore.