Leadership Northshore Graduates

Alanna “Lani” Fast

Amy Tennison

Cheri M. Carter

Christopher Russell

Chuck Sabadie

Cynthia Miller

David Achary

Dionne Cousin-Graham

Freida Torregano

Julie O. Watson

June Whitehead

Karen L. Vander

Kevin J. Foltz

Kevin Savoie

Linda Wise Pyfrom

Marie Giangrosso

Marie P. Williams

Mary DuBuisson

Michelle Partridge

Mike Dohm

Randall C. Smith

Robert C. Perkins

Samuel Chatman

Suzanne B. Taylor

Troy G. Ingram

Warren Montgomery

Will J. Rachal

CLASS of 2008

CLASS of 2009

Ashley H. Speed

Daniel R. Culpeper, II

Dawn Sharpe

E. L. “Gene” Bellisario

Glynn P. Adams

John Venezia, IV

Jonathan D. Johnson

Kathy L. Lowrey

Katrina B. Gougis

Kenneth W. Bennett

Lawrence Berger, Jr.

Melody M. O’Connell

Rae Stampley, Sr.

Ronald W. “Ron” Davis

Stephon Jackson

Theodore J. Macke

Wilbert L. “Will” Williams

William “BJ” Peterson, III

CLASS of 2010

Danell Gerchow

Danny Boudreaux

Eve Reardon

George Elliott

Holly K. Hooker

JoAnn Forsyth

Kelly LaRocca

Kelly Rodriguez

Leonard Oglesby

Mark Javery

Melissa Newman

Ray Sanders

Renee’ Kientz

Sherene Jones

Sonya Soniat

Terry King

Tracy Clanton

Troy Brackett

Yvette Catoire

CLASS of 2011

Ann-Marie Koehl

Camille Nunez-Blanchard

Catherine Olivier

Eddie Vauthier

Heather Duplessis

Jacob Bolin

Jared Johnson

Jeanette Sanford

JoBeth Kavanaugh

Joel Bruno

Kaionnia Scott

Kelly Le

Kevin Swann

Meredith Mendez

Michael Fisher

Noel Peyton

Phillip Hebert

Sharon DeLong

Sharron Newton

Shawn Macomber

Steve Bliss

Steve Kernahan

Van Joffrion

CLASS of 2012

Amanda Hover

Barb Simmers

Barbara Doyle

Charlotte Collins

Christian Lee

Daniel Mangieri

Debbie Crouch

Donald Westmoreland

Donna Henry

James Gilmore

Jesse Lamonte

John Gallaher

Kevin Darouse

Kim Bergeron

Laurie Manley

Lee Cosgrove

Nancy Richardson

Nicole Louque

Rachel Perez

Rene Arcemont

Scott Garrett

Tasha Woods

Tiffany Tucker

Valerie Waeltz

Will Hart

Wimbai Mutonono

CLASS of 2013

Alan Case

Beverly Urbina

Charles Klepfer

Daniel Seuzeneau

Danielle Evans

Jennifer Berger

John Brindell

Juliette Bloomer

Kimberly Holmes

Laura Borchert

Mark Frost, Jr.

Michael Thiel, Sr.

Michele Bond

Pat Brown

Paul Graff

S. Michele Blanchard

Scott Dassau

Shelley Wells

Talmadege "Tal" Estis

Tana Stevenson

Tim Mathison

Yolanda Paz

CLASS of 2014

Ann Bowser

Bobby Juge, Jr.

Bruce Anzalone

Carolyn Baringer

Chad Duffaut, Sr.

Charnetta Robinson

Christina Lowrance

Dale Woolridge

Danny Blackburn

Debbie Schimmeck

Gina Guillory

Hardy Jackson

Jackelyn Gallo

Jean Hoover

Jennifer Franzo

Jill Cahill

Jonna Turner

Joseph Pepe

Kevin O'Neill

Lauren Gibson

Thomas Benasco

Trey Paulsen

Victoria Langlinais

 

CLASS of 2015

Brad Rummel

Charmaine Reeves

Don Thanars

Gay DiGiovanni

Jacqueline Wall

Jason Gaubert

Jospeh Montelepre

Karen Carroll

Keri Guttierrez

Kevin Walcott

Laurie Panzeca

Maria Popa

Marie Dupre

Melody Swang

Michael Tassin

Mike Piazza

Nicky Mistretta

Robin Marquez

Rocky McLellan

Ron Newson

Shasta Leininger

Shelta Collins

Tequita Liban

 

CLASS of 2016

Amber Rae Boyd

Angela Totora

Anthony “Tony” B. Andre’

Carla Christen Mouton

Carrie Howard Calvin

Cheryl Scaglione

Clarence “C.J.” Rogers, Jr.

Cynthia Boudreaux

Dwight Evans

Eric Barnstein

Eric Read Irmscher

Kelly Burdette

Kristina "Kris" Deanne Nelson

Laura Kershaw Suhm

Lawrence “Larry” Morreale, Jr.

Lisa Christine Dunk

Marianne White

Matthew "Matt" Meyers

Michael "Mike" McKendall

Michael “Mike” Cooper

Paulette Egler

Ray Dupuy

Sandra "Sandy" Lee Swartz

Sean Patrick McLain

Stacey Lynn Kennedy

Stefanie Walther Melerine

Tanya Kastner Witchen

William “Bill” Shipley

CLASS of 2017

Alex Carollo

Alison Rooney Mitchell

Ashleigh Taylor

Bethany Anderson

Eva Moore

Gayle Green

Jennifer Cenci

Jess Steelman

Karen Delhom

Kevin Power

Kristi Boudreau

Leonard Williams

Tanya Marie Allen

Maritza Perez

Mel Carter

Melissa Kappel

Noelle Williams

Ralph Morel, III

Sharon Hosch

Tonya Zeigler

Valerie Buckingham

Wendy Shipley

CLASS of 2018

Alex Treutel

Anna Roberts

Brandon Novitsky

Bruce Javery

Heather Alongi

Jim Fatic

John Raymond

Lauren Lively

Mark LeBlanc

Mike Bell

Miranda Parker

Nick Burtanog

Raphael Tillman, Ed.D.

Roberta Carrow Jackson

Scott Lincoln

Sonny Hodgson

Tamie Martin

Tiffany Parker

CLASS  of 2019

Allen Parker, Jr.

Amy Thomas

Anabel Baltrukevich

Brenda Geier

Chiquita Lattimore

Dawn Matherly

Renaza Heidelberg

Freddie Zeigler

George Cox

Johnny Welborn

Lisa Abshire

Matt Parish

Matthew Curole

Peggy Coleman

Rosyln Hanson

Sonnet Ireland

Stacey Boerner

Tisha Batuk

Wendy Hodgson

SESSION SPONSORS


MEAL SPONSORS

FRIENDS OF LEADERSHIP

  • John and Brenda Case

  • East St. Tammany Chamber of Commerce

  • Charles Klepfer

  • Bill and Sharron Newton

  • Michele Bond

  • S. Michele Blanchard

  • Alex Carollo

ANNUAL PRESENTING

SPONSOR

COMMUNITY TRUSTEE SPONSOR

Airey Blanchard

Law Office

Leadership Northshore

P.O. Box 2904

Slidell, LA 70459

Phone: (985) 768-9015

Email: Leaders@LeadershipNorthshore.com

Leadership Northshore Alumni Association

P.O. Box 1292

Slidell, LA 70459-1292

Phone: (850) 261.9846

Email: Alumni@LeadershipNorthshore.com

© 2023 by Leadership Northshore.